Цвети Пиронкова стартира 2017 година с победа

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова стартира новия сезон с победа. Пиронкова се наложи над Галина Воскобоева (Казахстан) с 6:4, 5:7, 6:3 и се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в Шънчжън (Китай) с награден фонд 750 хиляди долара.

29-годишната пловдивчанка навакса изоставане от 2:4 в първия сет, който спечели със серия от четири поредни гейма. Във втората част тя също навакса ранен пробив пасив, но след 5:4 Пиронкова загуби следващите пет гейма. Това позволи на бившата номер 42 в света Воскобоева за вземе втория сет и да поведе с 2:0 в третия. До края обаче българката доминираше и триумфира след 2:18 часа игра.

С успеха Пиронкова си осигури 7238 долара и 30 точки за световната ранглиста, в която заема 64-ото място.

За място на четвъртфиналите тя ще срещне поставената под номер 8 и миналогодишна финалистка Алисън Риск (САЩ), която елиминира участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Чжу Лин със 7:6(5), 7:6(5).

26-годишната Риск е 39-а в класацията на УТА. Тя има една титла в кариерата си.
Двете са се срещали само веднъж досега през 2013 година на Откритото първенство на САЩ, където американката побеждава с 6:3, 6:3.