Исторически хеттрик зарадва Бърнли (видео)

Отборът на Бърлни изпрати по възможно най-добрия начин изминаващата година и зарадва феновете си с убедителна победа с 4:1 над Съндърланд в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг. Първия хеттрик в историята на тима във Висшата лига отбеляза нападателят Андре Грей. Един гол от дузпа добави Ашли Барнс, а почетното попадение за “черните котки” вкара ветеранът Джермейн Дефоу.

Грей откри резултата в 31-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря на скорост и с мощен шут реализира. В началото на втората част 25-годишният футболист успя да премине Вито Маноне и да вкара на празна врата за 2:0, а само 120 секунди по-късно Грей оформи хеттрика си след пас на Барнс. В 67-ата минута всички надежди на гостите угаснаха, след като асистентът за третия гол на Грей реализира дузпа. Все пак Съндърланд достигна до почетен гол в 71-ата минута. Аднанд Янузай намери Дефоу, който от близко разстояние оформи крайното 4:1.

Така или иначе Бърнли за пореден път през този сезон доказа, че е много силен домакин и ще посрещне 2017-а на комфортното 11-о място в класирането с актив от 23 точки. Съндърланд пък остава в зоната на изпадащите с 14 точки.