Челси показа друго лице и продължи да лети (видео)

Челси записа 13-а поредна победа във Висшата лига, след като спечели с 4:2 домакинството си на Стоук. За разлика от мачовете, в които разчиташе основно на защитата си, отборът на Антонио Конте демонстрира, че може да играе красив футбол и да атакува. Освен за първи път от дълго време трябваше да се справя с голове в своята врата, но имаше отговор и на това предизвикателство.

Гари Кейхил откри резултата през първото полувреме, но веднага след почивката Мартинс Инди изравни. Вилиан даде аванс на "сините" в 57-ата минута, а Питър Крауч направи 2:2. Секунди след второто изравняване отново Вилиан се разписа за 3:2. Диего Коща, който се завърна в тима след наказание, оформи крайния резултат след великолепни индивидуални действия пет минути преди края.

Временно лондончани имат аванс от 9 точки на върха на класирането преди сблъсъка между втория и третия Ливърпул и Манчестър Сити.

Челси стигна до първата си добра възможност за откриване на резултата в домакинството срещу Стоук в 18-ата минута. Диего Коща овладя топката великолепно в наказателното поле и стреля, но вратарят на гостите Лий Грант се намеси отлично. В първата част на двубоя преобладаваше битката, като тимът на Марк Хюз се държеше равностойно.

След малко повече от половин час игра лондончани стигнаха до нов добър шанс, който Диего Коща не успя да оползотвори, а удар Азар при добавката бе отклонен страхотно от вратаря на гостите. Обичайното обаче се случи в 34-ата минута, когато Гари Кейхил откри резултата. След центриране на Фабрегас от ъглов удар бранителят заби топката в мрежата след удар с глава.

Стоук успя да изравни веднага след почивката. Центриране от фаул на Чарли Адам прати топката в наказателното поле, а там Питър Крауч спечели въздушната битка. Топката попадна на крака на Мартинс Инди, който не успя да я уцели добре, но ударът се оказа достатъчно точен, за да направи резултата 1:1.

Попадението накара Челси да променя стила си и вместо да играе спокойно и търпеливо, да покаже агресивност. Отборът на Конте обаче бързо показа, че няма проблем с това предизвикателство. "Сините" натиснаха и започнаха да създават положения пред вратата на съперника. Удар на Диего Коща бе избит от Грант, а техничен шут на Вилиан мина малко встрани от вратата. В 57-ата минута Моузес финтира бранител на Стоук и след това намери Азар в наказателното поле. На много малко пространство белгиецът успя да спре топката за Вилиан, който я заби в мрежата. Секунди по-късно Коща се размина с попадение.

Стоук обаче не се бе предал и в 64-ата минута отново успя да изравни. Питър Крауч отбеляза първия си гол в първенството от май 2015 г. Влезлият като резерва Боян Къркич даде начало на атаката. Испанецът намери друга резерва - Имбюла, който прати топката към Крауч пред опразнената врата, а английският нападател само трябваше да я насочи отблизо.

Радостта на Марк Хюз и играчите му бе твърде кратка. Бе изминала малко повече от минута, когато Челси отново излезе напред. Фабрегас бе оставен с твърде много пространство и изведе отлично Вилиан. Със силен удар бразилецът отбеляза втория си гол в мача и направи резултата 3:2.

Опитът на Стоук да пренесе играта в половината на съперника доведе до големи пространства в другата половина. След грешка на Крауч, който върна топката, но към Вилиан, Челси организира великолепна контраатака с две подавания. Бразилецът напредна и намери Азар, а белгиецът сложи топката на крака на Коща, който бе непокрит. Ударът му обаче прати топката над вратата.

Пет минути преди края Диего Коща отбеляза 14-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона. След изпълнение на тъч бразилецът с испански паспорт се пребори с Шоукрос и Мартинс Инди в наказателното поле, завъртя се и заби топката в далечния ъгъл.

ЧЕЛСИ - СТОУК 4:2
1:0 - Кейхил (34)
1:1 - Мартинс Инди (46)
2:1 - Вилиан (57)
2:2 - Крауч (64)
3:2 - Вилиан (65)
4:2 - Диего Коща (85)