Юнайтед се измъкна напук на съдията (видео + галерия)

С два гола в заключителните минути Манчестър Юнайтед успя да пребори Мидълзбро с 2:1 като домакин в двубой от 19-ия кръг на Премиър лийг. "Червените дяволи" губеха до 85-ата минута, но в рамките на няколко секунди Антони Марсиал и Пол Погба "взривиха" "Олд Трафорд" за пета поредна победа в шампионата. Отборът на Жозе Моуриньо остава на 13 точки от лидера Челси, който не сгреши и днес.
Юнайтед направи силен мач, в който обаче беше на крачка от провал. За това щеше да спомогне и съдията Лий Мейсън, който в 39-ата минута, още при 0:0, не зачете попадение на Златан Ибрахимович, след като прецени, че това е опасна игра срещу вратаря Виктор Валдес. Стражът на Боро беше големият герой този следобед, защото спаси половин дузина чисти положения, с което донякъде компенсира за издънката си в миналия кръг, когато след негова грешка се стигна до загубата срещу Бърнли. С него днес бяха и гредите, след като още преди почивката Погба и Марсиал ги нацелиха.
31 Манчестър Юнайтед - Мидълзбро 2:1
Гостите обаче далеч не стояха само в своята половина. Те също имаха шансове още далеч преди попадението на капитана си Грант Ледбитър в 67-ата минута. В крайна сметка обаче тимът на Айтор Каранка регистрира девето поражение и остава на 4 точки от изпадащите.
Жозе Моуриньо направи пет промени в сравнение с последния двубой. Той заложи на Маруан Фелаини, а Марсиал и Хенрих Мхитарян помагаха на Златан в предни позиции. Шведът търсеше поне един гол, за да изравни върховото постижение на Лионел Меси от 51 попадения в мачовете на клубния си тим за календарната година. Ибра обаче не успя и се размина с рекорда.
В същото време мениджърът на Мидълзбро Айтор Каранка беше оставил сред резервите бившия защитник на "червените дяволи" Фабио да Силва и Кристиан Стуани.
Двубоят беше повече от атрактивен с доста положения и пред двамата вратари. Адама Траоре и Джордж Френд пропуснаха за Боро, а Фелаини стреля с глава в ръцете на Валдес. След това дойдоха гредите на Погба - след задна ножица - и на Марсиал.
Така се стигна до 39-ата минута, когато Марсиал центрира и Златан се извиси в типичния си стил и с крак насочи кълбото мрежата. Реферът Лий Мейсън обаче реши, че това е нарушение в атака и не посочи центъра.
След почивката вратарят на гостите правеше чудеса от какви ли не ситуации.
Изненадващо обаче в 67-ата минута Мидълзбро поведе. Тогава Алваро Негредо свали с глава към Ледбитър и Давид де Хеа беше преодолян - 0:1.
Моуриньо веднага рискува с вкарването на Маркъс Рашфорд за сметка на Крис Смолинг и младокът също започна да притеснява противника.
Преломът дойде чак в 85-ата минута, когато Марсиал завърши бърза атака, а в следващия момент Хуан Мата сложи топката на главата на Погба и последва удар за 2:1.
В оставащото време се наложи на Мхитарян да играе като ляв защитник, но Юнайтед удържа заслужената си преднина и спечели.
На трибуните беше бившият мениджър на домакините Алекс Фъргюсън, който днес празнува своя 75-и рожден ден. Като за подарък отборът победи в неговия стил - с попадения в края.
Празничният маратон за тима от "Олд Трафорд" продължава с гостуване на Уест Хам след два дни, а пак тогава Мидълзбро приема шампиона Лестър.