Селтик обърна Рейнджърс в дербито (видео)

Селтик спечели дербито на Шотландия с 2:1 при гостуването си на Рейнджърс. "Детелините" се оказаха догонващи след 12 минути, когато Кени Милър откри резултата. Те обаче обърнаха развоя на мача. Муса Дембеле изравни преди почивката, а 20 минути преди края Скот Синклер донесе заслужен успех на тима на Брендън Роджърс.

След този успех Селтик има 19 точки преднина на върха пред вечния си съперник и е изиграл мач по-малко. Тимът записа 15-а поредна победа в първенството и трета за сезона срещу Рейнджърс.

Домакините започнаха много агресивно и след няколко опасни атаки поведе в резултата. В 12-ата минута Святченко загуби топката пред наказателното си поле. Уиндас изведе отлично Таверниър отдясно, а той намери Кени Милър пред опразнената вратата. Нападателят засече подаването за 1:0.

В първата част на двубоя Рейнджърс доминираше и пропусна да увеличи аванса си. Постепенно обаче гостите взеха инициативата и започнаха да показват, че са отборът с повече качества. В 32-ата минута Скот Синклер удари гредата, а две минути по-късно резултатът бе изравнен. След ъглов удар топката се озова в Муса Дембеле и французинът със страхотен шут я заби в мрежата зад Фодерингъм.

След почивката Селтик имаше сериозно предимство. Първо Дембеле пропусна добра възможност. След това вратарят на домакините спаси отлично удар на Форест, а в 55-ата минута Дембеле нацели гредата след красив удар от воле.

Превъзходството на "детелините" логично доведе до попадение в 70-ата минута. Тогава Армстронг подаде успоредно на голлинията и Синклер направи резултата 1:2. Тимът на Брендън Роджърс продължи да създава положения, но 10 минути преди края можеше да изпусне победата. Тогава Макай намери Милър в наказателното поле, но той от великолепна позиция не уцели добре топката и тя се удари в гредата.

РЕЙНДЖЪРС - СЕЛТИК 1:2