Падна легендарен рекорд на Аякс

Уелският шампион Дъ Ню Сейнтс постигна 27-а поредна победа в местното първенство снощи и подобри рекорд на легендарния Аякс отпреди 44 години. Тимът на мениджъра Крейг Харисън счупи рекорда с успеха си с 2:0 като гост на Нюи Кефн Дрюидс в среща от 21-ия кръг на уелската Висша лига. Това е 21-а победа през този сезон, но серията е стартирала с шест поредни победи на края на предходния. Естествено, "зелено-белите" от Дъ Ню Сейнтс са начело и тази година в класирането с 21 точки аванс пред втория Конас Куей Номадс.

Аерън Едуардс откри резултата в 36-ата минута, след като домакините претендираха за засада. Две минути преди края на мача Джон Роутлидж оформи крайното 0:2.

Отборът на Дъ Ню Сейнтс е създаден в малкото селце Лансантфрейд с население 1000 човека, но се мести в близкия град Осуестри, намиращ се точно на границата между Уелс и Англия. В последните години обаче е истински терминатор в местната лига, където има спечелени 9 шампионски титли, 4 купи на страната и 2 купи на уелската лига.