Мъри не взе сет срещу Гофен, Надал се справи с Раонич (видео)

Световният №1 Анди Мъри загуби с 6:7 (4), 4:6 от белгиеца Давид Гофен на полуфиналите на традиционния демонстративен турнир преди старта на сезона в Абу Даби. След като загуби първата част с тайбрек, британецът водеше с 4:3 и пробив във втория сет, но Гофен взе три поредни гейма и надви съперника си в два сета.

За Гофен това е втора победа в турнира, след като в първата си среща вчера той надделя над французина Жо-Вилфред Цонга със 7:6 (2), 6:4.

В другия полуфинал носителят на 14 титли от "Големия шлем" Рафаел Надал надигра с 6:1, 3:6, 6:3 световния №3 Милош Раонич (Канада). По този начин испанецът записа втора победа в турнира, след като в първия си мач се разправи с чеха Томаш Бердих с 6:0, 6:4.

Рафа поведе с 5:0 в първия сет срещу Раонич и едва тогава канадецът от черногорски произход успя да запише гейм. След това Раонич взе втората част, но в третия сет испанецът поведе с 4:1 и не изпусна аванса си от пробив в резултата, класирайки се на финала срещу Гофен.

По-рано днес Цонга надви Бердих с 6:7 (5), 6:3, 10-3 в мача за пето място.

Утре в 11,00 часа българско време Раонич и Мъри ще премерят силите си в мача за трето място, а веднага след тях на корта ще излязат във финала Надал и Гофен.