Кавалиърс бият за ЧРД на ЛеБрон (видео)

Кайри Ървинг вкара 32 точки, между които и два решителни коша, за победата на Кливланд със 124:118 у дома срещу Бостън в среща от редовния сезон от Националната баскетболна асоциация. Кевин Лав добави още 30 точки за ценния успех на Кавалиърс.

Домакините водеха с 20 точки в третата част и със 17 в първите минути на четвъртия период. Селтикс намали пасива си три пъти на само една точка през последните две минути преди финалната сирена. Ървинг получи лека контузия в последните секунди на срещата и излезе от игра.

ЛеБрон Джеймс се отличи с 23 точки и 11 асистенции за 11-ата победа в последните 13 мача на Кливланд, а навръх рождения си ден добави 8 борби, но и 8 грешки. Пораженията за Кавалиърс са срещу Мемфис и Детройт. В тези двубои отборът игра без Джеймс. Айзея Томас реализира 31 точки за Бостън, а съотборникът му Ейвъри Брадли добави още 23 точки.