46 дни стигат: Рилски най-сетне победи (видео+галерия)

Рилски спортист сложи край на лошата си серия от пет поредни поражения в НБЛ и записа първа победа след повече от 40 дни чакане. След като отстъпиха последователно на Берое, Лукойл Академик, Балкан и Черно море, сега самоковци спечелиха срещу Левски 2014 в София със 78:61 и така постигнаха първи успех от 13 ноември насам, когато надиграха пред собствена публика Спартак (Плевен) - преди точно 46 дни.

Началото бе изключително обнадеждаващо за Рилецо и селекцията на Людмил Хаджисотиров поведе с 15 точки (19:4) след само 5 минути игра, благодарение на прекрасни изяви на Дарин Иванов, който започна в стартовите пет вместо Келвин Паркър, както и добри минути на Еван Брюинсма. Ангел Пейчинов се включи добре за домакините и помогна на съотборниците си да намалят разликата до 25:17 след края на първата част.
Левски - Рилски спортист
Силните минути за Левски 2014 не спряха и след серия от 12-2 в първата половина на втората четвъртина, нещата се обърнаха и “сините” поведоха с 27:29. В оставащите пет минути гостите пак взеха контрол над нещата и завършиха полувремето със своя силна серия от 19-4 и поведоха с 46:33.
Преднината на носителите на Купата на България продължи да расте и през третия период, като на няколко пъти прескачаше границата от 20 точки, за да се стигне до 69:48 след края на тази четвърт. Последните 10 минути бяха нискорезултатни, като двата отбора си вкараха общо 22 точки, което бе задоволително за Рилски, чиято черна серия най-сетне приключи - 78:61.
Йордан Бозов с 21 точки, 6 асистенции, 5 борби и 4 отнети топки бе моторът на гостите. Еван Брюинсма също бе на висота със 17 точки и 20 борби, а Дарин Иванов вкара 16 точки за почти 25 минути. Ненад Делич остана с 8 точки и 11 борби в последния си мач като играч на Рилски.

Капитанът Павел Иванов се отличи с 20 за Левски 2014, а Ангел Пейчинов вкара 19.