Отборът на разочарованията за 2016-а

Отборът на разочарованията за 2016-а

От тях се очакваше да направят голямата крачка нагоре в развитието си или просто да останат на старото ниво и да потвърдят своя висок статут в европейския и световен футбол. Вместо това разочароваха и своите клубове, и своите страни, и своите привърженици през цялата година. Списание „Франс Футбол” представя своята единайсеторка на футболистите разочарования на 2016-а. Системата е 1-4-1-2-1-2 (ромб в полузащитата).

ИГОР АКИНФЕЕВ (ЦСКА МОСКВА)

Статистиката можеше да докара смях, ако не бе жестока за горепосочения: 43 поредни мача в Шампионската лига с по поне един допуснат гол в своята врата. Ако се прибави към това и доста разочароващото Евро 2016 за руския национален отбор, 30-годишният вратар на ЦСКА (Москва) Игор Акинфеев видимо страда през тази година. И въобще не изглежда близо до това да промени своето положение в близко бъдеще.

ДАНИЛО (РЕАЛ МАДРИД)

Взет срещу куп пари за най-малкото конкурент на Дани Карвахал на десния бек в Реал Мадрид, 25-годишният Данило бързо се настани трайно на пейката на „белите”. Представянето му – и в дефанзивен, и в офанзивен план – сне доверието от страна на старши треньора Зинедин Зидан. Та така днес Данило не е нищо повече от просто една резервна гума в отлично работещата машина на европейския клубен шампион.

ТОМАС ВЕРМАЛЕН (БАРСЕЛОНА И РОМА)

Белгийският централен защитник е с чуплива физика след периода си в Арсенал, ала има същия лош късмет по отношение на наличността си за мачове и откакто се премести в Испания и после Италия. Преотстъпен от Барселона в Рома, Томас Вермален е изиграл общо само 401 минути този сезон. Изгонен срещу Порто в плейофите за груповата фаза на ШЛ, той бе един от големите виновници за отпадането на „вълците” от най-престижния европейски клубен турнир.

НИКОЛА НКУЛУ (МАРСИЛИЯ И ЛИОН)

Дошъл със свободен трансфер това лято при „хлапетата”, камерунският централен защитник бе част от свободното падане без парашут на Олимпик Марсилия и промяната на отбора не му помогна да се върне на правия път. След няколко изиграни мача Никола Нкулу глътна вода, особено срещу Дижон и Гинган, което накара Брюно Женезио, старши треньор на Лион, да предпочита в последните седмици младока Муктар Диакаби.

АЛБЕРТО МОРЕНО (ЛИВЪРПУЛ)

Откритие в Севиля под ръководството на Унай Емери, младият испанец не потвърждава високите очаквания към него след преминаването си в Ливърпул. На левия фланг често страда срещу крилата от Премиър Лийг и от време на време от нищо прави невъобразими глупости, което накара Юрген Клоп да заложи на преквалифицирания халф Джеймс Милнър вместо него на левия бек.

ЕНЦО ПЕРЕС (ВАЛЕНСИЯ)

В покварената от доста време насам обстановка в испанския клуб аржентинският полузащитник не успява да покаже качествата, които му спечелиха име в Бенфика. Със своята огромна тактическа интелигентност Енцо Перес започваше да се превръща във важен елемент на националния отбор на своята родина, ала представянето му във Валенсия го превърна в банален играч.

МАРУАН ФЕЛАИНИ (МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД)

Статутът на белгиеца е все по-нисък в състава на Жозе Моуриньо. Взет от Евертън преди вече три години заради физиката си и опита в ПЛ, Маруан Фелаини видимо страда до степен, при която безбройните му грешки наказват Манчестър Юнайтед. Игрите му за белгийския национален отбор също оставят много какво да се желае.

ЖОФРИ КОНДОГБИЯ (ИНТЕР)

Купен през лятото на 2015 година в Интер от Монако, мощният полузащитник често е сочен с пръст от критиците като една от големите причини за разочароващото представяне на своя отбор. Натоварен с тежестта от високата си цена, френският национал така и не успя да убеди публика и специалисти при „и нерадзури”, като от седмици е твърда резерва. Смяна на обстановката става все по-наложителен ход.

ОСКАР (ЧЕЛСИ)

Бразилският офанзивен халф е още едва 25-годишен, ала кариерата му вече изглежда в упадък. В Челси остана в застой от година и половина насам и напълно логично новият мениджър Антонио Конте го извади от своята титулярна единайсеторка. За националния си отбор Оскар пък не се е появявал от срещата с Перу на 18 ноември 2015 година. Всичко това го накара да приеме повече от масивна заплата, за да се озове в Китай.

ТОМАС МЮЛЕР (БАЙЕРН)

Какво ли ще да се е случило с краката на германския нападател, за да се получи този спад в играта му? След едно Евро 2016, през което премина като сянка (без нито един гол), Томас Мюлер среща куп трудности в зората на ерата „Карло Анчелоти” в Байерн (Мюнхен). Наложи му се да чака до началото на декември, за да открие головата си сметка в Бундеслигата – цяла вечност предвид добре познатия ни негов космически талант.

МЕМФИС ДЕПАЙ (МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД)

Дошъл на „Олд Трафърд” с репутацията на една от бъдещите звезди на световния футбол, бившият нападател на ПСВ Айндховен остава на все по-заден и по-заден план при „червените дяволи” до степен, при която игровите му минути този сезон са… 134! Трансфер извън Юнайтед изглежда неминуем за Мемфис Депай, който наследи фамозния номер 7, така символичен за клуба на Алекс Фъргюсън и Мат Бъзби.

Резерви: Джо Харт, Игнацио Абате, Налдо, Луиж Гущаво, Жоао Моутиньо, Хуан Итурбе, Марко Арнаутович, Симоне Дзадза и Пако Алкасер.

Адриан Матийо, „Франс Футбол”

Последвайте каналите ни в:

Carlsberg "Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.

Регистрирай сe

Още от Футбол свят

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти