Страхил Попов и Васил Божиков с победа за Купата на Турция (видео)

Българските защитници Страхил Попов и Васил Божиков бяха титуляри за отбора си Касъмпаша, който се наложи с 3:1 над Инегьолспор (трето ниво) и почти си гарантира участие в следващия етап на турнира за Купата на Турция.

В момента отборите са разпределени в осем групи по четири отбора и напред за осминафиналите продължават първите два състава от всеки поток. В група Б ситуацията вече се изясни, след като вчера Ризеспор размаза с 4:1 Санджактепе Беледие, а днес Касъмпаша победи Инегьол. След четири кръга Ризеспор има пълен актив от 12 точки, а Касъмпаша е с 9. Санджактепе е с 3, а днешният съперник на българите без актив. В оставащите два мача Касъмпаша се нуждае от точка, за да си гарантира преминаване.

Попов игра само през първото полувреме, в чийто край получи жълт картон. На почивката той се оплака от болки в мускула на бедрото и беше заменен от Хакан Демир, докато Божиков остана на терена през всичките 90 минути.

Давид Павелка откри резултата в 22-ата минута, Батухан Алтънташ удвои в 37-ата, а Тургут Шахин реши всичко минута преди края на първата част. През второто полувреме аматьорите върнаха едно попадение.

В мач от група Н Коняспор отнесе с 3:0 Гюмюшханеспор и оглавява потока си с 8 точки, докато днешният съперник е с точка по-малко. Димитър Рангелов остана на резервната скамейка.