Дюрант защити съдиите: Не си измивайте ръцете с тях!

Новопривлечената звезда на Голдън Стейт Кевин Дюрант се изказа в защита на съдиите и взе отношение относно новината, че реферите на два пъти са ощетили Уориърс в последните две минути при загубата от Кливланд. В един от случаите потърпевш бе именно Дюрант, който бе фаулиран от Ричард Джеферсън, но нарушение не бе отсъдено.

“Тези доклади за последните две минути са пълна глупост. НБА просто си измива ръцете със съдиите по този начин. Каква е ползата от това, след като загубата остава? В следващия мач, в който имаме тези съдии, те ще се опитат да направят всичко прекалено перфектно и няма да са спокойни. Не може ние, играчите, да получаваме глоби, когато ги критикуваме, а сега Лигата да прави това и да ги критикува така. Защо само последните две минути? А втората част, а третата част? Съдиите не заслужават подобно отношение. Те се опитват да дадат най-доброто от себе си. Така или иначе мачът е приключил и трябва да продължим напред”, не спести критиките си №35 от Уориърс.

Голдън Стейт загуби първото повторение на финалите от миналия сезон с точка разлика - 108:109.