Силен Цецо Соколов с 18 точки, Лубе с разгромна победа над Латина и Розалин Пенчев (видео)

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) си направиха чудесен коледен подарък, след като записаха 3-а поредна победа в италианската Суперлига. Соколов и компания разгромиха у дома Топ Волей (Латина), с национала Розалин Пенчев, с 3:0 (25:13, 25:17, 25:14) в мач от 16-ия кръг, игран снощи пред близо 3500 зрители в зала "Еуросуоле Форум".

Така Лубе продължава да е еднолично начело във временното класиране с 41 точки след 14 победи и само 2 загуби. Розалин Пенчев и съотборниците му са на 11-о място с 14 точки след 5 победи и 11 загуби. В следващия предновогодишен 17-и кръг волейболистите на Лубе гостува на слабака Биоси Индекса (Сора), с националите Светослав Гоцев и Георги Сеганов, докато Латина са домакини на Диатек (Тренто). Срещите са в четвъртък (29 декември) от 21,30 часа българско време.

Цецо Соколов изигра поредния си силен мач за Лубе и стана най-полезен с 18 точки (3 блока, 2 аса и 68% ефективност в атака) за победата. Османи Хуанторена пък добави още 13 точки (4 аса, 82% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за успеха.

От друга страна Розалин Пенчев направи силно включване за Латина във втория гейм и завърши с 5 точки (56% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане). Най-резултатен за гостите пък стана белгийският национал Кевин Клинкенберг с едва 7 точки.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) 3:0 (25:13, 25:17, 25:14)
ЛУБЕ: Мика Кристенсън 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 18, Османи Хуанторена 13, Иржи Ковар 9, Драган Станкович 10, Давиде Канделаро 7 - Женя Гребенников-либеро (Никола Пезарези)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
ЛАТИНА: Даниеле Сотиле, Алесандро Фей 6, Кевин Клинкенберг 8, Габриеле Маруоти 5, Кармело Джито, Андреа Роси 4 - Фабио Фанули-либеро (Данхер Кинтана 3, Матео Пистолези, Боян Стругар, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 5, Луис Качопола-либеро)
Старши-треньор: Даниеле Баньоли.