Фантастична Коледа в НБА (видео)

Феноменален мач навръх Коледа изиграха финалистите от последните два сезона в НБА Кливлънд Кавълиърс и Голдън Стейт. Шампионите стигнаха до победата със 109:108 буквално три секунди преди края, след като Кайри Ървинг донесе успеха в един от най-хубавите сблъсъци от НБА последните години. Фантастичните изяви на Кевин Дюрант, който вкара 36 точки, обаче не се оказаха достатъчни за победата, въпреки че тимът му водеше през цялата среща. Четирикратните шампиони имаха предимство във всяка от първите три части (27:25, 28:27, 32:28). Това позволи на Уориърс да влязат в последната част със седем точки преднина, а малко над девет минути преди края поведоха дори с 14 точки, като предчувстваха победата.

Ветеранът Ричард Джеферсън намали, а след това вкара още четири точки до края на срещата, за да помогне на развихрилия се Ървинг и ЛеБрон да донесат 23-ия успех за сезона.

Вкаралият 14 от всичките си 25 точки в последната четвърт Ървинг изравни 103:103. Това се случи 148 секунди преди сирената, след това ЛеБрон даде аванс на шампионите. Грийн отвърна веднага, а тройка на Стив Къри доведе резултата до 108:105 за Голдън Стейт.

37 секунди преди края Ървинг намали пасива на точка, а само три преди края с красиво изпълнение взриви препълнената зала "Quicken Loans Arena". Звездата на гостите Кевин Дюрант овладя в последната атака за Голдън Стейт, но бе спрян чисто и не успя да отправи изстрел. Така лидерът в Централната дивизия записа 23-и успех. Голдън Стейт записа пета загуба, но остана лидер в Тихоокеанска дивизия с 27 победи,

ЛеБрон Джеймс завърши с 31 точки и 13 борби за Кливлънд, а Ървинг финишира с 25 точки, шест борби, 10 асистенции и седем откраднати топки. Кевин Лав добави 20 точки.

Кевин Дюрант реализира 36 и взе 15 борби за Голдън Стейт, Клей Томпсън вкара 24, а Стеф Къри - 15.