Матей Казийски заби 26 точки, но Джей не стигна до финала за Купата на Императора

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият ДжейТЕКС Стингс (Кария) не можаха да се класират за финала на турнира за Купата на Императора.

Казийски игра страхотно, заби 26 точки (6 блока, 49% ефективност в атака), но това не бе достатъчно за ДжейТЕКС Стингс да спечели полуфиналната среща срещу Тойода Госей. Българският волейболист и съотборниците му отстъпиха с 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 20:25). Бившият хърватски национал Игор Омръчен стана герой за победителите с 31 точки (6 аса, 51% ефективност в атака).

На финала Тойода Госей ще срещне днес бившия тим на Владо Николов Торей Ероуз (Мишима), който спечели полуфинал №2 срещу Сенчъри Сънбърдс с 3:0 (25:22, 25:22, 25:15).

Македонският диагонал Никола Гьоргиев заби 24 точки (73% ефективност в атака) за успеха на Торей. Кубинецът Ескобар се отчете с 18 точки за Сенчъри Сънбърдс.