Пацини пак измъкна Верона

Капитанът на Верона Джампаоло Пацини спаси тима от поражение при гостуването на Карпи от 20-ия кръг на Серия "Б". Нападателят се разписа за крайното 1:1 в продължението на първото полувреме, след като преди това Лазаня бе точен за домакините. Голът бе 15-и за Пацини в първенството, което го прави едноличен лидер при стрелците. Точката се оказа изключително важна за отбора му, тъй като го остави на върха в класирането с 38 точки. Тимът от града на Ромео и Жулиета обаче вече не е сам. Бившият тим на Александър Тонев Фрозиноне победи инфарктно с 3:2 Беневенто в сблъсъка за второто място и вече има 38 точки. Таранът Федерико Диониси се превърна в герой с двете си попадения, второто от тях в 95-ата минута, което донесе 11-ия успех на тима.

Спал разби с 4:0 Тернана, след като хеттрик вкара юношата на Милан Джанмарко Дзигони, който имаше общо три попадения от началото на сезона. Така тимът вече е трети с 35 точки, а Беневенто се смъкна на четвърто място с 33 точки. Точка по-малко има Карпи.

Капитанът на Бреша Андреа Карачоло вкара два гола и донесе победата с 2:1 срещу Про Верчели. Ветеранът вече има седем гола, като позволи на Кристиян Броки да има по-хубава Коледа. Дербито на юг между Авелино и Салернитана бе истински спектакъл, като накрая празнуваха "вълците" след победата с 3:2. Отборът на Дженаро Гатузо Пиза записа шесто равенство 0:0 от началото на сезона, и общо девето в първенството. Този път момчетата на Гатузо не успяха да се разпишат срещу Специя. Интересното е, че "нерадзурите" имат едва седем отбелязани гола от началото на кампанията, които им донесоха 15 от всичките 21 точки.

Перуджа и Латина завършиха 1:1, както Асколи и Бари. Виченца победи с 2:0 Читадела, а Чезена надви с 3:1 Трапани, който остана на последното място в класирането с 12 точки. Андрей Гълъбинов игра 90 минути и вкара красив гол при 1:4 от Виртус Ентела.

Всички мачове от 20-ия кръг на Серия "Б"

Пиза - Специя 0:0
Чезена - Трапани 3:1
Асколи - Бари 1:1
Авелино - Салернитана 3:2
Карпи - Верона 1:1
Фрозиноне - Беневенто 3:2
Перуджа - Латина 1:1
Бреша - Про Верчели 2:1