Левски напред за Купата на CEV след нова лесна победа над Йединство (галерия)

Волейболният отбор на Левски се класира без проблеми за 1/16-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от треньора Петър Шопов тим би категорично като гост черногорския Йединство Бемакс (Биело поле) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18) в мач-реванш от 1/32-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 700 зрители в зала "Николяц".
Йединство Бемакс - Левски (София) 0:3
Така след две победи с по 3:0 гейма "сините" продължат напред за Купата на CEV. Там на 1/16-финалите Левски ги очаква познатия вече на българската общественост холандски отбор Абиант Ликургус (Грьонинген). Холандците отстраниха българския първенец Добруджа 07 (Добрич) във втория кръг на Шампионската лига преди около два месеца, но след това отпадна от най-престижния евротурнир. Първата среща ще бъде на 10-и или 11-и януари в София, а реваншът седмица по-късно в Холандия.
Волейболистите на Левски започнаха силно и бързо дръпнаха в първия гейм, като успяха да поддържат темпото до крайното 25:15. Следващите две части се развиха по същия сценарий - 25:19, 25:18 и 3:0 за "сините".

Страхотен мач за Левски изигра Спас Байрев, който заби 18 точки (1 блока и 61% ефективност в атака) за победата. Симеон Александров добави още 10 точки (2 блока, 2 аса, 55% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Йединство Йован Делич завърши с едва 9 точки.
ЙЕДИНСТВО БЕМАКС (БИЕЛО ПОЛЕ, ЧЕРНА ГОРА) - ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) 0:3 (15:25, 19:25, 18:25)
ЙЕДИНСТВО: Страхиня Кубурович 5, Марко Магделнич 5, Йован Делич 9, Владан Рудич 5, Балса Булатович, Радослав Чук 4 - Любомир Попович-либеро (Стефан Бугарин 2)
Старши-треньор: Дарко Пребирачевич
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 3, Спас Байрев 18, Симеон Александров 10, Мартин Павлов 5, Теодор Богданов 6, Александър Кордев 3 - Владислав Иванов-либеро (Милослав Димов 2, Гордън Люцканов 1, Ивайло Лалов)
Старши-треньор: Петър Шопов.

СНИМКИ: CEV.LU

ПЪЛЕН ЗАПИС от мача ЙЕДИНСТВО - ЛЕВСКИ 0:3 - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ от мача ЙЕДИНСТВО - ЛЕВСКИ 0:3 - ТУК!!!