Барселона и Везенков губят в Евролигата

Испанският гранд Барселона допусна осма загуба в Евролигата, след като отстъпи с 62:65 като гост на Баскония в испанското дерби от 13-ия кръг. Българският национал Александър Везенков не попадна в стартовата петица на Йоргос Барцокас. Българинът обаче записа 16 минути на терена, в които се отчете със скромните за възможностите си 3 точки, 1 борба и 1 отнета топка.

Каталунците започнаха по-добре мача и след няколко добри изпълнения на центъра Анте Томич водеха с 30:24 на почивката. След нея обаче домакините се разиграха и водени от бившия гард на Далас Маверикс Шейн Ларкин, завършил с 14 точки, успяха да направят обрат.

Най-резултатен за Баскония бе друг бивш играч на "маврите" - Родриг Бобоа с 19 точки, докато за Барселона Анте Томич завърши с 18, а Тайрийс Райс прибави 15.