Депор изхвърли Бетис

Отборът на Депортиво Ла Коруня успя на пречупи с 3:1 Бетис в мач реванш от турнира за Купата на краля. Галиският тим беше загубил с 0:1 срещата в Севиля. Днес момчетата на Гайска Гаритано играха по-силно, но пропуски можеха да ги провалят в края.

Галиският тим откри резултата в 11-ата минута. Файсал Фажир центрира, а Алехандро Арибас изпревари Бруно и отбеляза. Марлос Морено можеше да вкара втори гол след удар с глава. Кристиано Пичини и Алекс Алегрия (на два пъти) пропуснаха от чисти позиции да изравнят до почивката.

В 54-ата Луизиньо реализира страхотен гол, възползвайки се отбита топка, изпращайки я в мрежата с незабавен удар от въздуха от около 20 метра. Пет минути по-късно Райън Бабел вкара за 3:0 след центриране на Хуанфран. В 66-ата Антонио Санабрия центрира на втора греда и там Пичини беше точен на празна врата - 3:1. В 77-ата Хоселу изпорти дузпа, шутирайки над гредата. В 86-ата Рубен Мартинес спаси своите след удар на Рубен Кастро.