Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Атлетико се позабавлява с още 4 гола срещу Гихуело (видео)

Атлетико Мадрид нямаше абсолютно никакви проблеми в реванша с Гихуело от 1/16-финалите за Купата на Испания. “Дюшекчиите” имаха преднина от шест гола след първия сблъсък между двата тима, а тази вечер нанизаха още четири за успеха с 4:1 и с общ резултат 10:1 столичани продължават напред в турнира. Николас Гайтан (17), Анхел Корея (22), Хуанфран (29) и Фернандо Торес (45) се разписаха за домакините на “Висенте Калдерон”. За гостите пък почетното попадение вкара Пино Лопес (79).

Играчите на Атлетико дейсваха без напрежение и се опитваха да забавляват макар и малобройната публика по трибуните. Те откриха головата си сметка в 17-ата минута, когато Томас Тейе проби и подаде на Гайтан, който с удар в обратния ъгъл не даде шанс на вратаря за 1:0.

Само пет минути по-късно Фернандо Торес с техничен прехвърлящ пас намери Гайтан в наказателното поле, изстрелът с глава на аржентинеца се отби от напречната греда, но Корея бе заел добра позиция и вкара в опразнената врата.

Третият гол за “дюшекчиите” реализира Хуанфран, който получи пас на скорост и със силен удар под гредата направи резултата класически.

В 36-ата минута дойде най-спорното положение в мача, когато Раул Руис от гостите получи втори жълт и червен картон за оспорване на съдийско решение.

В самия край на първото полувреме Атлетико заби и четвърти гол във вратата на съперника. Домакините се възползваха от груба грешка в отбраната на Гихуело и Торес отблизо вкара за 4:0.

През второто полувреме обаче “дюшекчиике” пожалиха своя противник и дори му позволиха да вкара почетен гол. Това стана в 79-ата минута, когато Пино Лопес се възползва от чудесно центриране и с глава простреля вратата на мадридчани за крайното 4:1.

Така Атлетико очаквано се класира за следващата фаза на турнира, а Гихуело отпада, но остави приятни впечатления.