Аталанта пречупи Емполи с гол в края (видео)

Аталанта победи Емполи в първия мач от 18-ия кръг на Серия “А”. Тази вечер домакините от Бергамо се наложиха с 2:1 като направиха драматичен обрат и стигнаха до успеха с гол в  добавеното време.

Гостите първи поведоха в 51-ата минута, когато след центриране от фаул Леван Мичелидзе засече кълбото в мрежата за 0:1.

В 74-ата минута обаче Аталанта се върна в мача. Домакините организираха хубава контраатака, Франк Кесие получи на границата на наказателното поле и с удар в долния ъгъл препарира вратаря за 1:1.

В 4-ата минута на добавеното време бергамаските направиха и пълен обрат. Марко Д'Алесандро реализира победното попадение за домакините и донесе ценни три точки на своя тим.

След тази победа Аталанта запазва 6-ото си място в класирането с 32 точки. Емполи пък е все по-близо до опасната зона и заема 17-ата позиция с 14 точки.