Айнтрахт завършва есента сред най-силните (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) се възползва по отличен начин от новата издънка на Борусия (Дортмунд) и излезе на трето място в Бундеслигата, след като разби Майнц 05 с 3:0 на свой терен.

Бранимир Хъргота вкара за 1:0 в 18-ата минута след изключително подаване на Давид Абрахам. Гостите бяха близо до изравняването в началните минути на второто полувреме, когато стигнаха до греда. Играта им спореше, но точно тогава централният нападател Джон Кордоба получи директен червен картон за умишлено и много грубо настъпване на Абрахам. Това се случи в 55-ата минута и до края численото превъзходство на домакините си каза думата.

В 75-ата минута Аймен Баркок направи 2:0, затвърждавайки прекрасните впечатления досега. След това 18-годишният мароканец асистира на Хъргота за крайното 3:0, с което накара всички във Франкфурт да се интересуват от него.

Участието на Майнц 05 в евротурнирите също си каза думата и тимът финишира есента с четири загуби в последните си пет срещи, с което е в средата на класирането.