Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Виктор Йосифов и Пиаченца напред за Купата на CEV

Капитанът на националния ни волейболен отбор Виктор Йосифов и неговият италиански тим ЛПР Волей (Пиаченца) се класираха за 1/16-финалите във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. "Червено-белите вълци", чийто капитан е Христо Златанов, обърнаха и надиграха като гости беларуския Строител (Минск) с 3:1 (23:25, 25:14, 25:21, 25:20) в мач-реванш от 1/32-финалите на турнира, игран тази вечер пред по-малко от 1000 зрители в залата на Двореца на спорта в беларуската столица.

Така след две победи с по 3:1 гейма волейболистите на Пиаченца продължат напред за Купата на CEV. Там на 1/16-финалите ги очаква австрийския Хипо Тирол (Инсбрук). Първата среща ще бъде в Италия между 3-и и 5-и януари догодина, а реваншът ще е две седмици по-късно в Австрия.

Виктор Йосифов игра цял мач за Пиаченца и завърши със скромните 5 точки (3 блока, 1 ас и 25% ефективност в атака) за успеха. Еър Злати се появи в игра за малко в първия гейм. Най-полезен за "червено-белите вълци" бе френският национал Тревор Клевено с 20 точки (1 блок, 2 аса, 68% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) за победата. За домакините от Строител Сергей Акулич (1 ас и 45% ефективност в атака) и Павел Куклински (1 блок, 50% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане) приключиха с по 11 точки.

СТРОИТЕЛ (МИНСК, БЕЛАРУС) - ЛПР ВОЛЕЙ (ПИАЧЕНЦА, ИТАЛИЯ) 1:3 (25:23, 14:25, 21:25, 20:25)
СТРОИТЕЛ: Желко Чорич, Сергей Акулич 11, Андрей Радюк 7, Павел Куклински 11, Иля Буров 8, Вадим Пранко 8 - Станислав Забаровски-либеро (Дмитрий Ваш 2, Дмитро Шоркин 3, Кирил Кубар 6, Алексей Комар, Антон Синхайевски 2)
Старши-треньор: Александър Синхайевски
ПИАЧЕНЦА: Райдел Йересуело 8, Фернандо Ернандес 16, Тревор Клевено 20, Симоне Пароди 10, Аймоне Алети 2, ВИКТОР ЙОСИФОВ 5 - Самуеле Папи-либеро (ХРИСТО ЗЛАТАНОВ, Йоргос Цумакас 6, Франческо Котарели 1, Лорис Мания-либеро)
Старши-треньор: Алберто Джулиани.