Измъчена победа доближи Порто до Бенфика

Порто постигна трудна, но много ценна победа в домакинството си на Шавеш от 15-ия кръг на португалското първенство. "Драконите" губеха в резултата преди последните 20 минути, но направиха пълен обрат и спечелиха с 2:1. По този начин тимът се доближи само на точка от водача в класирането Бенфика преди останалите двубои от кръга.

Рафаел Лопеш изненадващо даде преднина на гостите в 12-ата минута и те я запазиха цял час. Изравнителното попадение бе дело на Людовик Депотр, а в 77-ата минута Данило Перейра осигури трите точки на Порто.

В друг мач вчера Маритимо се наложи над Файрензе с 2:0.

ПОРТО - ШАВЕШ 2:1
0:1 Р. Лопеш (12)
1:1 Л. Депотр (72)
2:1 Д. Перейра (77)

Снимка: abola.pt