Ботошани загуби от отбора на Хаджи, българите не играха

Слабата форма на Ботошани в румънското първенство продължава. Без българите Пламен Илиев и Радослав Димитров в състава, отборът на старши треньора Лео Грозаву отстъпи с 1:3 акто гост на лидера Виторул (Констанца). Ботшшани имаше късмета да поведе още в 1-ата минута с точен изстрел на Михай Роман, но до почивката Габриел Янку изравни от дузпа, а през второто полувреме Аурелиан Читу и разван марин осигуриха победата на Виторул.

Тимът от Констанца, който е воден от легендата Георге Хаджи, събра 42 точки и измести от върха Стяуа. Ботошани е на 8-о място с 25 точки.

В друг мач от 21-ия кръг Астра победи с 1:0 като гост Газ Метан.