Матей Казийски и ДжейТЕКТ на полуфинал за Купата на Императора

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият ДжейТЕКС Стингс (Кария) се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на Императора.

Казийски и съотборниците му обърнаха и надиграха ДжейТи Тъндърс (Хирошима) с 3:1 (19:25, 25:19, 25:19, 25:22) в мач от 1/4-финалите на турнира, игран вчера. Така на полуфиналите волейболистите на ДжейТЕКС ще срещнат силния тим на Торей Ероуз (Мишима), който на 1/4-финалите би категорично Сакай Блейзърс (Осака) с 3:0 (25:22, 25:22, 25:20).

В другата полуфинална среща ще играят шампиона Тойота Госей Трефуерза (Аичи), който би без проблеми ФК Токио с 3:0 (25:15, 25:19, 25:20), срещу лидера в местната V-Лига Панасоник Пантърс (Хираката), победил Сънтори Сънбърдс (Осака) също с 3:0 (25:22, 25:23, 25:23).

Финалната четворка, включваща двата полуфинала и финала за Купата на Императора, е този уикенд (24 и 25 декември).