Соколов със 17 точки, Лубе с победа №13 в Италия! Силен Йосифов с 12 точки за Пиаченца

Българският топ нападател Цветан Соколов и съотборниците му в Кучине Лубе (Чивитанова) записаха победа №13 от началото на сезона в италианската Серия А1.

В мач от 15-и кръг на първенството Лубе надигра с 3:1 (25:22, 25:23, 20:25, 25:23) ЛПР (Пиаченца) при гостуването си в "Пала Банка".

Цецо Соколов бе най-резултатен за своя тим със 17 точки (3 блокади, 41 % в нападение), а 13 добави Османи Хуанторена (4 аса, 56 % в атака).

За домакините силен мач изигра капитанът на България

Виктор Йосифов

, който реализира 12 точки (1 ас,

5 (!) блокади

, 67 % в нападение).

Христо Златанов

се включваше като резерва във втория и в третия гейм и остана на терена в четвъртия, като завърши с 3 точки (50 % в атака). 21 точки заби кубинският ас на домакините Фернандо Ернандес (3 аса, 1 блокада, 43 % в нападение.