"Бомбонера" разплака Тевес в една незабравима вечер (видео)

Митичният стадион "Бомбонера" на Бока Хуниорс в Буенос Айрес изживя поредната незабравима вечер в своята история. При това без да има финал за "Копа Либертадорес", "Копа Судамерикана" или финал за титлата. Този път "синьо-жълтата" лавина препълни трибуните, за да направи всичко по силите си големият идол Карлос Тевес да бъде убеден да направи почти невъзможното. Тоест, да остави сложените му на масата 84 милиона долара в рамките на два сезона от китайския Шанхай Шенхуа и да остане в клуба на сърцето си, този заради когото напусна Ювентус година по-рано от края на контракта му, след като го бе извел до първи златен дубъл (б.а. Скудето и купа на Италия през 2015 година) от 20 години и до първи финал в Шампионската лига от 12 години.

На "Бомбонера" обожават Карлитос, който пък преживява най-трудната си седмица, въпреки че стана може би още по-голям идол на най-популярния отбор в Аржентина, ако това въобще е възможно. Както е известно, само преди седем дни той донесе най-голямата победата на Бока във вечното дерби с Ривър Плейт на "Монументал" от 1995 година с 4:2, след като вкара два гола, единият от които ще се бори за гол на сезона. Успех, извел тима до първото място в Примера дивисион.

Позиция, която трябваше да се брани срещу Колон в мач от 14-ия кръг. Трибуните още час преди мача пееха: "Олеле, олала, Карлитос е на Бока и от Бока няма да си тръгне", а не спряха да го правят и през всичките 90 минути. През този период обаче имаше няколко паузи. Първите две, за да бъдат поздравени ветераните на клуба от 1976 година, които празнуваха заедно с феновете 40-годишнината от легендарната титла след финален мач с Ривър (1:0). Специални аплодисменти имаше и за Хуан Мартин Дел Потро. Най-добрият тенисист на Аржентина се появи на терена с екип на любимия Бока и трофея от спечелената преди три седмици историческа първа "Купа Дейвис".

Останалите паузи бяха за четирите попадения на Бока Хуниорс във вратата на 12-ия във временното класиране за крайното 4:1. Четвъртият пореден успех отново бе с главен действащ герой Тевес, който дори изведе съотборниците с капитанската лента.

Десетката първо счупи кръста на Ледесма в 10-ата минута под "Ла 12", след което асистира на Рикардо Сентурион за 1:0. В 30-ата минута Тевес се възползва от грешка на гостуващата отбрана и вкара за 2:1, след като преди това Легуисамон бе изравнил в 23-ата минута. Звездата на Бока отпразнува четвъртото си поредно попадение в последните три мача с много целувки на емблемата на клуба.

В 61-ата минута Тевес стреля, но защитник парира неговия силен изстрел, който отиваше във вратата, топката обаче попадна в Сентурион, а той вкара за 3:1. Хубав гол на Кристиан Павон в 76-ата минута оформи победата, която бе трета поред с отбелязването на четири гола от Бока. Деветият успех гарантира първата позиция на "синьо-жълтите" до 12 февруари, когато първенството ще бъде подновено.

Наставникът Гийермо Скелото вдигна публиката на крака в 88-ата минута, когато смени Тевес, който даде лентата на Перес и го прегърна за сбогуване, докато получаваше мощните аплодисменти от трибуните. В този момент фен нахлу на терена, за да го прегърне, което бе посрещнато с усмивка от звездата.

Нападателят се прегърна силно на излизане и със своя треньор, а след това стори същото с всеки един от щаба и резервната скамейка, показвайки, че това е последната му среща на "Бомбонера". Тевес седна, съблече си фланелката, с която си прикри лицето и започна да плаче.

Засега няма нищо официално, тъй като след последния съдийски сигнал Карлитос отказа да коментира, но вдигна високо лявата ръка, сложи дясната ръка на сърцето си и с просълзени очи напусна терена под скандиранията: "Олеле, олала, Карлитос е на Бока и от Бока няма да си тръгне".

Очаква се Тевес да даде специална пресконференция, за да обяви бъдещето си. "Много ми е трудно, като още не съм взел крайното решение. То ще бъде обаче много лично. Имам толкова много неща в главата, като ми е трудно да го обясня. Ще реша през ваканцията", заяви преди няколко дни Тевес.

Скелото и цялото семейство Бока продължават да мечтаят.  "На мен не ми е казал нищо. Бока има цялото време на света да изчака неговото решение. Той е много важен за нас, тъй като отборът е изграден около него. Въпреки това ще го подкрепим във всяко негово решение", сподели Скелото след мача, който повече от всякога има нужда от Тевес.

Намиращият се в страхотна форма бивш играч на Коринтианс, Уест Хам, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Юве участва в девет от последните 14 попадения на тима, които гарантираха 12 точки на клуба, първо място в Примера, а след равенството на Сан Лоренцо 2:2 с Ланус вече и преднина от три точки на върха.

Бока има 31 точки и ще завърши годината първи, Сан Лоренцо и Нюелс Олд Бойс са с по 28, а доскорошният лидер Естудиантес остана с 27, след като в последните четири мача има едва една точка. Новият носител на Купата на Аржентина Ривър Плейт прекъсна серията си от две загуби, като спечели след обрат с 2:1 гостуването на Олимпо. Победното попадение реализира Дриуси от дузпа в 77-ата минута, който вече е лидер при стрелците с 10 попадения. Героят от финала с Росарио Сентрал Аларио пък изравни с първото си попадение далеч от "Монументал" в този шампионат.

Така Ривър Плейт ще прекара празниците на седмо място с 22 точки, но вече с гарантирано участие в "Копа Либертадорес".