Балотели отново се развихри (видео)

Лидерът във френския шампионат Ница победи с 2:1 Дижон в мач от 18-ия кръг на Лига 1. В герой за “орлетата” се превърна Марио Балотели, който стана автор и на двете попадения. Освен това италианецът изкара и червен картон на противников футболист в края на срещата. С победата си днес Ница остава начало на класирането и продължава да радва феновете на Лазурния бряг.

Резултатът бе открит в 32-ата минута. Тогава Аласан Плеа получи топката в наказателното поле и след като финтира Юнис Абделхамид бе спънат. Зад топката застана Бало и не сбърка. Само няколко минути по-късно обаче гостите от Източна Франция изравниха. Арно Соке игра опасно срещу противник и съдията отсъди нова дузпа, но този път във вреда на Ница. Жулио Тавареш се нагърби с изпълнението и изравни.

В началото на втората част Ница отново излезе напред. Соке се реваншира за направената дузпа и нахлу в наказателното поле, след което намери Балотели, който без да се бави прати топката в мрежата. При повторенията обаче пролича, че италианецът бе в засада. Така или иначе това бе осми гол за Марио от осем мача в Лига 1. До края на срещата Дижон опита да наложи натиск, но защитата на Ница бе ръководена отлично от капитана Данте. В края на мача гостите останаха и с човек по-малко, след като Седрик Варо получи втори жълт картон за фаул срещу Балотели.

Така Ница събра 43 точки и запазва мястото си на върха. Вторият Монако е с 39, но и мач по-малко, тъй като довечера домакинства на Лион. Шампионът Пари Сен Жермен вече изостава на седем точки от “орлетата”, след като вчера загуби при визитата си на Гинган.