Саутхамптън взе дербито с Борнемут след обрат и хубави голове (видео)

Саутхамптън победи с 3:1 Борнемут като гост в дербито на южния бряг от 17-ия кръг на Премиър лийг. "Черешките" поведоха с гол на Нейтън Аке (6'), но благодарение на Райън Бертранд (14') и две попадения на Джей Родригес (48', 85') "светците" стигнаха заслужено до пълен обрат.

Една промяна имаше в стартовия състав на домакините - Калъм Уилсън започна вместо Беник Афобе. Клод Пюел бе направил цели шест корекции - Седрик Соарес, Мая Йошида, Йорди Класи, Пиер-Емил Хьойберг, Харисън Рийд и Джей Родригес започнаха за "светците".

"Черешките" нанесоха първия удар в шестата минута, когато Аке се пласира много добре и успя да засече с глава центриране на Уилшир. Фостър също не се намеси добре, след като топката влезе до близкия му ъгъл. Гостите обаче реагираха бързо и в 14-ата Райън Бертранд изравни, след като сам проби отляво, финтира двама бранители и стреля точно в ъгъла. След около половин час игра Редмънд пропусна да направи пълен обрат, след като получи от Бертранд, но стреля встрани от целта.

В 48-ата минута обратът стана факт. Джей Родригес засече отблизо центриране на Стивън Дейвис, който се появи в игра за началото на второто полувреме. Буфал също имаше голям принос за това попаение, тъй като изведе с пета северноирландеца, преди той да асистира за гола. В 58-ата минута Боруц спаси "черешките" от трети гол, след като изби удар от пет-шест метра на Родригес. Десетина минути след това пък Аке изчисти от голлинията шут на Хьойберг. Пет минути преди края "светците" логично сложиха край на интригата, когато Джей Родригес вкара трети гол след страхотен удар от границата на наказателното поле.

Саутхамптън заема седмо място с актив от 24 точки. Борнемут е десети, с 21 т.