Габриела Коукалова спечели масовия старт на 12,5 км пред родна публика в Нове Место

Полудяла от радост 30-хилядна публика подкрепяше Габриела Коукалова при втората й победа за сезона в Световната купа по биатлон. Местната любимка спечели масовия старт на 12,5 километра с време 34 минтути, 42.1 секунди и една наказателна обиколка. Лидерката в класирането за Световната купа Лаура Далмайер (Германия) пропусна два изстрела в първото движение, но след това беше безгрешна и в крайна сметка се придвижи от 23-о на 2-о място с изоставане от 3.1 секунди от победителката.

Италианката Доротея Вирер остана на 3-а позиция с една пропусната мишена при стрелбите и време с 6,6 секунди по-слабо. Въпреки 2-ата си позиция днес Далмайер води в генералното класиране с 410 точки. След нея е финландката Каиса Мякярайнен с 312 точки, като днес тя остана на 8-о място с три мишени, които не успя да събори. Днешната победителка Коукалова е на 3-а позиция за Световната купа с 305 точки. След Коледа и Нова година биатлонистите ще подновят битките в Оберхоф (Германия) от 5-и до 8-и януари със състезания в спринта, преследването и отново масовия старт.