Волфсбург издрапа до 1:0 срещу Айнтрахт (видео)

Изпадналият в нокдаун Волфсбург намери сили да надвие Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата и да се отдалечи на 3 точки от Хамбургер ШФ, който засега заема опасното 16-о място. Джефри Брума реализира гола след 33 минути игра.

В 67-ата минута капитанът на гостите Александер Майер пропусна дузпа, отсъдена несправедливо за симулация на Макото Хасебе.

"Вълците" пропуснаха редица положения, с които можеха да си гарантират победата много по-рано в двубоя. Както обикновено, най-деен в неточните удари пред вратата беше Марио Гомес.

Малко не достигна на Айнтрахт да се възползва от това, след като в 89-ата минута Марко Фабиан пропусна 100-процентова възможност за изравнителен гол.

За този мач в игра за Волфсбург се завърна Юлиан Дракслер, който беше изваден от групата за предишния двубой, защото поиска да бъде продаден през януари.

Евентуален успех на тима от Франкфурт щеше да го изстреля на трета позиция.