Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Реал Сосиедад ще посрещне Нова година пред Атлетико

Отборът на Реал Сосиедад се справи с 2:0 при гостуването си на Гранада в двубой от 16-ия кръг на Ла Лига. Йон Баутиста (56) и Хуанми (69) зарадваха Еусебио Сакристан и феновете на "чури урдин". С победата баските се изравниха по точки с четвъртия Виляреал и завършват годината пред Атлетико Мадрид.

В третата минута Микел Оярсабал нахлу отляво и центрира успоредно на голлинията, а Карлос Вела някак не успя да насочи топката в мрежата. В 16-ата Давид Ломбан изби пред голлинията след удар на Чаби Прието. В 25-ата Гийермо Очоя изпъкна с много добро спасяване след изстрел на Хуанми. До края на полувремето южняците поизравниха играта.

В 49-ата минута домакините се отърваха след удар на Хуанми при корнер. В 56-ата обаче андалусците инкасираха гол. Влезлият само две минути по-късно Йон Баутиста откри резултата. Естебан Гранеро центрира и младият нападател насочи с глава към далечния ъгъл, за да отбележи. В 69-ата Хуанми удвои аванса на баските след хубаво изпълнение от въздуха. Номер 7 прати топката до близката греда след изстрел от 10 метра. В края резервата Есекиел Понсе на два пъти беше близо до попадение в 83-ата и 84-ата минути.

Гранада остава на предпоследното 19-о място.

Снимка: Twitter