Милан се препъна преди мача за Суперкупата (видео+галерия)

Отборът на Милан пропусна възможността да настигне Рома на второто място в Серия "А".  "Росонерите" стигнаха само до 0:0 в домакинството си на Аталанта от 17-ия кръг на калчото. На "Сан Сиро" имаше сериозна мъгла, която не помогна на двата тима, които излязоха един срещу друг, след като загубиха предните си двубои без да го заслужават. "Червено-черните" бяха отстъпили с 0:1 от Рома, докато "бергамаските" паднаха с 1:3 от Удинезе.

Първото полувреме гостите бяха по-добрият тим на терена, но в последните секунди гредата ги спаси, след като Лука Антонели бе близо до гол. Втората част момчетата на Винченцо Монтела бяха много по-активни, като търсеха победата с всички сили, но срещу тях имаха един противник, който също се раздаде и контраатакуваше много опасно. Все пак Джанлука Лападула и Карлос Бака пропуснаха най-добрите възможности за гол, докато Рафаел Толой с глава в 83-ата минута пробва рефлекса на Джанлуиджи Донарума.

Милан се изгуби в мъглата Така "росонерите" втори пореден мач не отбелязаха гол, като тифозите на тима се надяват да са ги запазили за Суперкупата на Италия с Ювентус в петък, която ще се проведе в Доха.

Винченцо Монтела отново можеше да разчита на Джакомо Бонавентура, Юрай Куцка и Карлос Бака, но последният остана на пейката. Атаката бе водена от Джанлука Лападула. Мбайе Нианг пък бе оставен резерва, след като изпусна две поредни дузпи. Младият Мануел Лотакели висеше с картон и също бе оставен на скамейката, за да не бъде наказан за мача с шампионите в Катар.

Милан се изгуби в мъглата Изненадващо Матия де Шильо бе заменен от Лука Антонели. Андреа Бертолачи пък се завърна от първата минута на "Сан Сиро", като игра пред защитата на мястото на Локатели. Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате, Габриел Палета, Алесио Романьоли и Марио Пашалич бяха останалите избраници на Монтела.

Ясмин Куртич, Алехандро Гомес и Андреа Петаня водеха атаката на "нерадзурите", които определено затрудниха сериозно "росонерите" през първата част с отлична преса в половината на гранда от Милано.

Милан се изгуби в мъглата Домакините бяха преобразени след почивката, но голове не паднаха в гъстата мъгла в Милано. Милан пък за трети пореден път срещу Аталанта не успя да се разпише пред своите тифози, като записа второ поредно равенство 0:0 срещу "бергамаските", миналия сезон отново нямаше голове на "Сан Сиро", а преди два сезона гостите спечелиха с 1:0.

Двубоят бе последен в калчото за тази година за момчетата на Монтела, тъй като другата седмица ще бъдат в Азия. "Росонерите" останаха с 33 точки на трето място, но почти сигурно ще бъдат изпреварени в класирането до Коледа.

Милан се изгуби в мъглата Другата приятна изненада в калчото Аталанта пък прекъсна серията си от две поредни загуби и с 29 точки остана на шесто място.

МИЛАН - АТАЛАНТА 0:0