Груев и Спартак нокаутираха Левски в София (галерия)

Спартак (Плевен) надви Левски 2014 за втори път през сезона и след домакинския успех се поздрави с такъв и в София. Храбрата чета на Александър Дяковски спечели с 90:86 въпреки късата пейка и липсата на контузения си лидер Милован Савич.

Сашо Груев бе над всички с 31 точки и 10 асистенции, а Мартин Маринов вкара 19.

Павел Иванов с 18 точки и 11 борби записа "дабъл-дабъл" за Левски 2014, но пропусна 11 стрелби от игра. Четирима други играчи на "сините" вкараха по 15 точки - Крум Дойчинов, Евгени Хаджирусев, Станислав Славейков и Ангел Пейчинов.

Началото бе мудно и за двата отбора, които направиха доста грешки и не показаха много идеи в нападение. Все пак домакините първи влязоха в ритъм, за да поведат с 10:6. Ролите обаче бързо се смениха и Спартак завърши частта по-добре, въпреки че трима играчи на отбора натрупаха по две нарушения. След 10 минути гостите от Плевен водеха с 16:18.
Левски 2014 - Спартак Пл
Плевенчани вкараха три тройки в първите си четири нападения за втората четвърт плюс техническо нарушение за домакините, за да поведат с 24:28. Проблемите с нарушенията обаче продължиха да ги преследват и Левски 2014 се възползва от това, както и от добро включване на Ангел Пейчинов, обръщайки развоя в своя полза - 41:31 след серия от 17-3. Александър Груев даде импулс на спартаклии и те свалиха дистанцията до 42:41 на почивката, след като капитанът им наниза тройка със сирената.
Пет поредни точки за начало на второто полувреме поуспокоиха домакините, но само за кратко, защото Спартак се върна бързо близо до столичани - 51:49. Левски обаче отвърна с нови силни минути за 61:52, преди плевенските баскетболисти отново да наваксат разликата, а Константин Коев да свали до 65:61 след още една тройка със сирената.

Груев запорчна последната част ударно - с две тройки поред за 65:67. Тогава двата тима се вкопчиха в изключително здрава битка, като левскарите пак дръпнаха за кратко, но добрите изяви на Плевен не спряха - 71:78 пет минути преди края. Домакините дадоха всичко от себе си, но до обрат така и не се стигна и гостите спечелиха с 86:90

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ЛЕВСКИ 2014 - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 86:90 (16:18, 26:23, 23:20, 21:29)

ЛЕВСКИ 2014: Евгени Хаджирусев 15, Павел Иванов 18, Иван Алипиев, Кирил Райков 8, Крум Дойчинов 15 (Лъчезар Димитров, Ангел Пейчинов 15, Станислав Славейков 15)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Александър Груев 31, Мартин Маринов 19, Константин Коев 12, Димитър Маринчешки 16, Велислав Гълъбов 4 (Герасм Николов 5, Милен Дудев 3)