Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Аякс със сериозен провал за Купата на Холандия

Аякс (Амстердам) напусна турнира за Купата на Холандия на осминафинал, след като беше отстранен с 1:2 от Камбуур (Льоварден). За сметка на това Спарта (Ротердам) продължава да марширува напред в турнира, след като сега се справи с Хераклес (Алмело) с 3:0 като гост. В предишния етап Спарта изхвърли ПСВ Айндховен с 3:1. Мартайн Барто вкара два гола за Камбуур, като той откри резултата в 20-ата минута, а в 39-ата затвърди преднината на своите с още едно попадение. В средата на втората част Пеле Клеман върна един гол за Аякс, но нищо повече не се случи.

Хераклес имаше инициативата преди почивката срещу Спарта, но червен картон на Лерин Дуарте в 30-ата минута ги пречупи. През второто полувреме Закария Ел Азузи наниза три попадения и реши мача. Ел Азузи се разписа в 48-ата, 60-ата и 87-ата минута. Фейенорд също отива напред след 5:1 срещу АДО Ден Хааг, както и АЗ Алкмаар и Витес (Арнхем). АЗ Алкмаар преодоля с 2:0 четвъртодивизионния АСВХ (Хендрик идо Амбрахт), а Витес отнесе с 4:0 Йодан Бойс, играещ в пета лига.