Партизан и Божинов завършиха годината с победа

Отборът на Партизан с Валери Божинов в състава си записа очаквана победа с 2:0 над Спартак (Суботица) в среща от 21-ия кръг на сръбското първенство. Това бе последният мач в първенството за тази календарна година. Българският нападател започна двубоя като титуляр и остана на терена до 71-ата минута.

И двата гола в срещата отбеляза бразилската звезда на "гробарите" Леонардо в 55-ата и 63-ата минута. Второто попадение бе отпразнувано от домакините по забавен начин, като Божинов се направи, че лъска обувката на своя съотборник.

След този успех Партизан остава на вротото място в класирането с 48 точки, но изостава на 6 от лидера Цървена звезда. Спартак пък е на 8-ата позиция с 30 точки.