Хеттрик на Рондон повали Суонзи (видео)

Първият хеттрик на Саломон Рондон във Висшата лига бе в основата на домакинския успех на Уест Бромич срещу Суонзи. Отборът на Тони Пюлис спечели с 3:1, записа трета поредна победа у дома и е седми в класирането с актив от 23 точки.

Суонзи, който все повече свиква със зоната на изпадащите, всъщност имаше превес през първото полувреме и владееше повече топката. Домакините не бяха на нужното си ниво, но съперникът не се възползва от това. След почивката УБА бе променен и в рамките на 13 минути реши мача. В този период Рондон отбеляза и трите си попадения, като всичките паднаха след удари с глава.

Гостите стигнаха до почетен гол в 78-ата минута, когато отлична комбинация на резервите Бароу и Борха завърши с удар на Раутлидж, но попадението едва ли може да радва особено Боб Брадли. Мениджърът на Суонзи има за какво да се притеснява, тъй като проблемите в защита бяха очевидни и ако не бъдат оправени бързо, тимът ще се запъти към изпадане.