Монтана и Верея не успяха да се изпързалят един друг (видео)

Отборите на Монтана и Верея завършиха наравно 1:1 в първия мач от 19-ия кръг на Първа лига. Двата тима играха на тежкия терен в Ловеч, който бе замръзнал и не съвсем почистен от падналия сняг, което допълнително затрудни играчите. Все пак символичните домакини от Монтана могат повече да съжаляват, че не взеха ценни три точки, тъй като бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата. В края на мача пък гостите останаха и с човек по-малко, след като Илиас Хасани получи втори жълт картон.

Резултатът бе открит от гостите още в шестата минута. Тогава далечен удар на Георги Ангелов бе спасен първоначално от стража на домакините Христо Иванов, но хлъзгавата топка се завъртя във въздуха и спред съдията до вратата е минала голлинията. Телевизионните повторения не успяха да покажат дали голът е редовен или не. В 38-ата обаче Монтана изравни. Костадин Дяков центрира отлично към Атанас Илиев, който засече топката в мрежата.

През втората част Монтана тръгна по-смело в атака, но трудно достигаше до чисти положения пред вратата на Иван Караджов. В средата на втората част Верея можеше да стигне и до успеха, но удар на Васил Калоянов мина над вратата.

Така Монтана прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби. Въпреки това отборът е твърдо на дъното на класирането с едва девет точки. Верея пък е седми с 23. Играчите на Александър Томаш нямат победва в три поредни мача.

МОНТАНА - ВЕРЕЯ 1:1
0:1 Ангелов (6)
1:1 Илиев (38)

МОНТАНА: 1. Иванов, 23. Шоко, 3. Михов, 6. Трифонов, 11. Васев, 5. Полюткин, 25. Дяков, 10. Атанасов, 9. Илиев, 7. Генов, 22. Георгиев

ВЕРЕЯ: 12. Караджов, 21. Илиев, 6. Хасани, 5. Мунин, 15. Слаев, 25. Ангелов, 8. Балде, 11. Йорданов, 77. Педро Еуженио, 14. Андонов, 32. Калоянов

Стадион: Градски, Ловеч
Съдия: Драгомир Драганов