Шахтьор (Донецк) победи Динамо (Киев) в лудо украинско дерби (видео)

Шахтьор (Донецк) надигра вечния си враг Динамо (Киев) с 4:3 в голямото дерби на Украйна. Двата тима сътвориха истински футболен празник на Олимпийския стадион в Киев, но в крайна сметка гостите си тръгнаха по-доволни.

Головото шоу започна още в 1-ата минута, когато бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес даде преднина на домакините. Само две минути по-късно обаче резултатът бе изравнен, след като Хачериди си вкара автогол.

Динамо отново си върна преднината в срещата в 30-ата минута с попадение на Рибалка и се прибра доволен на полувремето.

През втората част обаче гостите излязоха преобразени и обърнаха нещата в своя полза. Първо Фред възстанови равенството в 50-ата минута, а след това Факундо Ферейра изведе Шахтьор напред в 58-ата. В 88-ата минута Хачериди си вкара втори автогол в мача и докара нещата до 2:4 в полза на тима от Донецк, а в добавеното време Динамо направи загубата си малко по-почетна, след като Беседин бе точен за крайното 3:4.

Домакините пък завършиха мача с 9 души на терена, тъй като Жуниор Мораес бе изгонен в 60-ата минута, а в добавеното време втори жълт и червен картон видя и другият голмайстор Рибалка.

Така Шахтьор почти си гарантира спечелването на титлата, като вече има преднина от 13 точки пред днешния си съперник на върха на класирането. Отборът от Донецк е с 50 пункта в актива си, докато киевчани имат едва 37 и ще трябва да се надяват на чудо, за да изпреварят “миньорите” в битката златните медали.