Очаквайте в 13:00: Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Сълзи в Порто Алегре - Интернасионал изпадна за пръв път в историята си (видео)

Един от грандовете на бразилския футбол Интернасионал изпадна от елита за пръв път в славната си история. Това стана факт след днешното равенство като гост на Флуминензе (1:1). Тимът от Порто Алгре се нуждаеше от задължителна победа в последния кръг и положително развитие на няколко от останалите мачове. Футболистите на Интер обаче не успяха да изпълнят мисията да вземат три точки от визитата си в Рио Де жанейро и през следващата година ще се подвизават в Серия "Б".

В 43-ата минута Флуминензе получи дузпа, но Данило спаси удара на Рикарлисон. Дъглас Гомеш откри в полза на домакините в 72-ата минута, а в 88-ата Густаво Ферареиш изравни, но това не бе достатъчно за оцеляването на Интернасионал.

Изпадането на тима от Порто Алегре донесе огромна мъка на феновете му и в същото време бе посрещнато с нексрито задоволство от привържениците на местния съперник Гремио.
Интернасионал бе един от петте бразилски клуба, които никога не бяха напускали елита след 1971 година, откогато се провежда национално първенство. Останалите четири са Крузейро, Фламенго, Сантос и Сао Пауло.

С титлата ликува Палмейрас, който финишира с 9 точки пред Сантос и Фламенго.

Мачовете от последния кръг в Серия "А" трябваше да се изиграят преди седмица, но бяха отложени заради трагедията с отбора на Чапекоензе.