Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби (видео+галерия)

Голямата звезда на Бока Хуниорс Карлос Тевес потопи в сълзи Ривър Плейт и препълнения стадион "Монументал", който посрещна за 100-ен път в официален мач Суперкласико. Бившият играч на Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус се превърна в герой в мача на годината в Аржентина, след като асистира за едно попадение и реализира два гола във вратата на "милионерите" за победата с 4:2 от 13-ия кръг на Примера дивисион.

Тевес първо изработи попадението на Боу за 0:1, но страхотната игра на Ривър доведе до пълен обрат на "червено-белите" още преди почивката. Дриуси изравни в 34-ата минута с красиво воле, а Аларио с глава прати в екстаз над 62 000 по трибуните.

Миналогодишният носител на Копа Либертадорес доминираше, докато Бока контраатакуваше, но положенията бяха повече пред 20-годишния Аксел Вермер, който дебютира за Бока в най-важният мач на Арженитна. По трибуните очакваха трети гол, но тогава дойде грешка на другия 20-годишен вратар Аугусто Баталия. Тевес не пропусна тази възможност в 62-ата минута и изравни - 2:2. Двата отбора продължиха да се борят за всяка топка, да си влизат твърдо и да гонят победата. Гостите обаче действаха вече със самочуствие, след като в голяма част от мача Ривър с Андрес Д`Алесандро в халфовата линия доминираше.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс В 81-ата минута Карлитос Тевес смълча трибуните. Бившият национал на "гаучосите" вкара феноменален гол в горния десен ъгъл с майсторско изпълнение. Минутите до края Бока не даде шанс на момчетата на Марсело Галярдо, а в 93-ата минута резервата Рикардо Сентурион оформи крайното 4:2 за Бока.

Успехът изведе Бока на първо място с 28 точки, след като Естудиантес загуби с 2:3 от Сан Мартин и остана на второ място с 27 точки. Толкова има и Сан Лоренцо. Ривър пък се свлече на 11-то място с 19 точки.

В навечерието на срещата Галярдо заяви: "В четвъртък имаме по-важен мач"(б.а. визирайки финала за Купата на Аржентина с Росарио Сентрал). В Буенос Айрес обаче всички знаят, че няма мач по-важен от Суперкласико. Доказва го и това, че за малко повече от десет минути "Монументал" бе разпродаден, когато пуснаха билетите в продажба.

"Гоним титла, а тя минава през победите срещу големите отбори", коментира Скелото преди двубоя, като обяви, че разчита много на Тевес и Фернандо Гаго.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс Двубоят започна при невероятна атмосфера по трибуните, както винаги в тези сблъсъци. В 14-ата минута Тевес получи една топка, след което се разходи през защитата на домакините, която не се организира добре, и изведе Валтер Боу, който прати топката в далечния ъгъл за 0:1. Голът бе негов шести в първенството. В следващите минути "милионерите" започнаха да играят по-силно, като пресираха противниците си още в тяхната половина. Чисти положения липсваха, но в 34-ата минута Ривър изравни. Най-добрият на терена през първата част Д`Алесандро проби отдясно и центрира, а Джино Перуци изби топката лошо с глава, тя попадна на волето на Себастиян Дриуси, който от своя страна изправи публиката на крака, не оставяйки шансове на пълния дебютант за Бока Вемер. Нападателят отбеляза своето девето попадение, но получи жълт картон, тъй като се съблече пред агитката на домакините.
Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс
Последваха силни минути на Ривър, а шест по-късно "Монументал" буквално се взриви, след като Лукас Аларио с глава от няколко метра донесе пълен обрат на "червено-белите" с петото си попадение. Интересното е, че всичките му голове са пред собствена публика.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс Втората част започна, както и завърши първата - с по-добра игра на домакините, които се опитаха да приключат нещата в своя полза. Невероятен пропуск обаче направи Аларио още в 48-ата минута, когато от три метра прати топката в аут, вместо в мрежата за 3:1.

Отново той пропусна, докато Бока правеше плахи опити на контраатака. Домакините доминираха, но изненадващо Галярдо смени своя най-добър футболист в мача Д`Алесандро, който напусна терена в 60-ата минута, а после плачейки на скамейката, обяви на колегите си: "Това беше моят последен мач". Халфът най-вероятно визираше (б.а. тъй като в четвъртък е финалът за Купата на Аржентина), че става въпрос за "Монументал", защото наемът му от Интернасинал свършва през декември, а Ривър няма да го вземе.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс Изненадващото решение на треньора на домакините бе последвано от още по-неочаквана елементарна грешка на вратаря Баталия в следващите секунди, който тръгна да среща Тевес извън наказателното поле. Стражът имаше предимство, но се размина с топката и Тевес нямаше какво друго да стори, освен да вкара своя първи гол във вратата на Ривър от 2004 година. Тогава той отново се разписа на "Монументал", а попадението му бе в полуфинал-реванш от Копа Либертадорес, класирал Бока на финал, а реакцията му след гола, когато имитираше кокошка (както казват подигравателното на домакините), му донесе червен картон.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс Двата отбора се хвърлиха да търсят победата, но класата на Тевес просто си каза думата в 81-ата минута. Павон подаде на своя опитен съотборник, който с майсторско изпълнение донесе пълен обрат в полза на Бока със своя четвърти гол в кариерата си срещу вечния съперник. Попадението му най-вероятно ще спори за гол на сезона в Аржентина.

След него той надъха съотборниците си, като им каза да не се предават и да захапят здраво противника. Двубоят бе както винаги с остри сблъсъци, но за разлика от предните години се играеше доста футбол. В третата минута на продълженията от аут за Бока се стигна до четвърти гол във вратата на Ривър, като негов автор стана Сентурион, който вече има три попадения за сезона.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс Героят на мача Карлитос пък се отпуши преди седмица в Примера, след като не се бе разписвал в продължение на три месеца, но въпреки това често асистира на своите колеги. Той има вече четири попадения в тази кампания и общо 24 във всички турнири, след като се завърна през 2015 година, когато изведе Бока до златен дубъл.

"Изиграх голям мач. Дадох всичко, което можах, днес. Мисля си, че ще е последният ми мач тук. Казах на своите колеги да се наслаждават на този успех", сподели щастливият Карлос, който смята да спира с футбола в края на сезона, въпреки че от Китай му предлагат фантастични цифри, за да продължи да играе при тях.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс Какво ще стане, ще разберем скоро, но едно е сигурно. Бока записа един от най-големите си успехи на "Монументал", където вече имаше победа с 4:2 на 8 юни 1995 година. Единствените по-големи победи в гостуване на Суперкласико са с 5:1 през 1982 и 4:0 през 1972 година.

Тевес разплака "Монументал" във фантастично дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс Успехът на Бока бе 27-и в първите 100 мача на "Монументал", който е бил свидетел на 39 победи за домакините, а равенствата останаха 33, като става въпрос за всички турнири.

Общият баланс е за бившия тим на Диего Марадона и Хуан Роман Рикелме. От 230 мача "синьо-жълтите" имат 84 победи, срещу 72 за "милионарите", докато равенствата са 74.

РИВЪР - БОКА 2:4