Гълъбинов с добър мач срещу Бреша

Българският нападател Андрей Гълъбинов игра 86 минути при равенството 0:0 на Новара в гостуването на Бреша от 18-ия кръг на Серия "Б". Родният таран бе титуляр за своя тим, като изигра силен двубой, но нямаше късмет да се разпише и да донесе победата на своя отбор. Той бе един от най-активните на терена. Първият му удар бе в петата минута, но Минели хвана топката. Дикман от гостите удари греда, а попадение на Андреа Карачоло за домакините бе отменено в следващите минути. В 30-ата минута Гълъбинов стреля над гредата с глава от добра позиция.

През втората част мощният българин опита красив удар със задна ножица, а в 81-ата минута с изненадващ изстрел стреля малко над вратата. Новара и Бреша останаха на 11-то и 12-то място с актив от 22 точки.

Лидерът Верона пък загуби дербито на Венето с 0:1 от Виченца, но остана на върха с 34 точки. Бенедето, СПАЛ и Фрозиноне имат по 32.