Еспаньол надви Спортинг Хихон, Диего Лопес постави клубен рекорд

Отборът на Еспаньол спечели с 2:1 у дома срещу Спортинг Хихон в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Фелипе Кайседо (54) и Лео Баптищао (90) вкараха за "лос перикитос". Дуйе Чоп се разписа в 93-ата. Диего Лопес постави нов клубен рекорд за поредни минути без допуснат гол - 608.

Домакините започнаха по-силно и имаха по-добрите положения през първата част. Жерард Морено шутира над гредата в четвъртата минута. В 20-ата Ернан Перес напусна с контузия и Кике Санчес Флорес пусна четвърти нападател на терена - Алваро Васкес. В 24-ата Жерард Морено отправи страхотен изстрел от дистанция и сантиметри го разделиха от целта. Момчетата на Абелардо Фернандес завършиха по-добре полувремето, като Диего Лопес трябваше да се намесва след удар на Дуйе Чоп (36). В 43-ата Карлос Кармона пропиля чудесен шанс за гол след контра трима срещу двама в полза на гостите.

Втората част стартира добра намеса на Иван Куеяр в 48-ата минута. В 54-ата Пичу Куеяр излезе неразчетено при центриране от фал и позволи на Фелипе Кайседо да отбележи с глава - 1:0. В 66-ата Кайседо вкара отново топката в мрежата, но съдията правилно не зачете гола заради игра с ръка. В края хихонци натиснаха и отвориха пространства в задни позиции, от които се възползва Лео Баптищао. Той напредна зад гърба на защитата и вкара в десния ъгъл на Куеяр за 2:0. В 93-ата Спортинг все пак вкара след отлично изпълнение от фал на Дуйе Чоп.

Снимка: Twitter