Созопол разби Витоша (Бистрица) с фамозни голове

Отборът на Созопол записа изключително убедителна победа над Витоша (Бистрица) в мач от 17-ия кръг на Втора професионална лига. Играчите на Румен Димов разбиха с 3:0 столичани и се изкачиха до третото място в шампионата.

Срещата започна с лек превес на домакините, като в 25-ата минута Борислав Борисов направи резултата 1:0, след като вкара фамозен гол от над 25 метра. Така завърши и първата част.

Второто полувреме започна по перфектен начин за играчите на Румен Димов. Нападателят на "светлосините" Кристиян Тафраджийски получи случаен пас от Станимир Митев и с лекота матира стража на гостите.

В 77-ата минута Георги Амзин получи подаване от Китан Василев  и стреля с десен външен фалц, но кълбото срещна горната греда. В 83-ата минута резервата Деян Христов вкара трети гол в мрежата на Християн Василев. Опитният стрелец отбеляза невероятен гол, след като проби отдясно, влезе навътре и с левия крак оформи крайния резултат в срещата.

Веднага след мача старши треньорът на "небесносините" Румен Димов ги разпусна в почивка за коледните и новогодишните празници. Планът за зимна подготовка на тима е готов, но ще бъде оповестен допълнително.