Суонзи се измъкна от дъното (видео)

Суонзи се измъкна от дъното на класирането след убедителна победа с 3:0 в домакинството си на Съндърланд. След нервно първо полувреме на мокрия терен в Уелс Гилфи Сигурдсон откри резултата от дузпа. След това исландецът намери Фернандо Йоренте за второто попадение, а испанският нападател оформи крайния резултат 10 минути преди края.

Суонзи се изкачи до 17-ото място с 12 точки, докато Съндърланд ги замени на дъното на класирането. Резултатът бе стъпка назад за тима на Дейвид Мойс, който преди този мач записа три победи в последните си четири двубоя във Висшата лига.

Победата бе положителна за мениджъра Боб Брадли, който бе под напрежение след само един успех в първите си седем мача. Преди мача американецът заяви, че не се притеснява за бъдещето си, но призна, че предстоящият двубой е най-важният, откакто е в клуба. Той направи пет промени от разгрома, който претърпя Суонзи при гостуването си на Тотнъм (0:5), и те дадоха ефект. Отново над всички в тима бе Гилфи Сигурдсон, който вкара първия гол и асистира за втория.

Съндърланд нямаше отговор на силната игра на домакините след почивката. Тимът на Мойс бе пристигнал с идея да се брани. Схемата работеше през първото полувреме, но след като получи гол, защитата се паникьоса, а контраатаките бяха неуспешни.