Съдията наклони везните в полза на Фрайбург (видео)

Фрайбург беше на 4 минути от изненадващо равенство срещу намиращия се под чертата на класирането в Бундеслигата Дармщат 98, но все пак успя да спечели с 1:0 след много дискусионно решение на съдията Волфганг Щарк. В 86-ата минута вратарят на гостите Михаел Есер изпусна високата топка, след което Артьом Федецкий фаулира Нилс Петерсен в наказателното поле. От Дармщат искаха нарушение срещу Есер, но реферът прецени, че такова не е имало.

Бившият нападател на Байерн (Мюнхен) изпълни точно отсъдената дузпа, с което Фрайбург взе първа победа от месец и половина насам.

"Лилиите" пък са в най-лоша серия от всички в първенството - шест поредни загуби, и се очертават като фаворити за изпадане. Освен това до зимната пауза ги очакват мачове срещу Байерн и Херта (Берлин), което още повече утежнява задачата им на този етап.

Днес тимът от Дармщат имаше своите шансове, включително и греда, но не показа достатъчно характер.