Окака поведе Уотфорд към обрат срещу Евертън (видео)

Уотфорд стигна до обрат и победа с 3:2 над Евертън на "Викъридж Роуд". Ромелу Лукаку (17') изведе "карамелите" напред, но Стефано Окака (36', 64'), който вкара първите си два гола за "стършелите", и Себастиан Прьодъл (59') донесоха успеха на домакините. Лукаку реализира второто си попадение в 86-ата минута, но това се оказа недостатъчно за "карамелите".

Това бе първа победа на Уотфорд над Евертън от 1987 година насам.

Мигел Бритос и Валон Бехрами започнаха за "стършлите" вместо Кристиан Кабеселе и Роберто Перейра. Роналд Куман също беше направил две промени - Жерард Деулофеу и Джеймс Макарти стартираха за Евертън.

В 17-ата минута гостите излязоха напред, след като Гарет Бари изведе много добре Лукаку от дълбочина. Бритос не успя да се ориентира и да попречи на белгиеца, който стреля покрай Гомеш. Уотфорд можеше да изравни бързо, но Бритос стреля неточно с глава отблизо. Малко по-късно Дийни провали една доста добра атака на домакините. В 36-ата минута Стефано Окака реализира хубав изравнителен гол, след като засече с пета центриране на Амрабат отдясно.

През второто полувреме Уотфорд реши всичко в своя полза в рамките на пет минути. В 59-ата Прьодъл направи 2:1, засичайки с глава добро центриране от фаул на Холебас. Стефано Окака вкара втория си гол в мача в 64-ата минута. Италианецът засече с глава ново центриране на Холебас, този път от корнер.

Четири минути преди края Лукаку намали след удар с глава отблизо. Времето обаче не стигна на "карамелите", за да успеят да се доберат до равенството.

Уотфорд е на седмо място с 21 точки, докато Евертън е девети с една по-малко.