Аниете измъкна Левски в Стара Загора (видео+галерия)

Попадение на Антонио Аниете измъкна Левски в Стара Загора. "Сините" надвиха трудно с 1:0 Верея в мач от 18-ия кръг на Първа професионална лига. Испанецът се разписа с глава в 68-ата минута, като донесе 12-и успех на тима си през този сезон. Столичани играха цели 45 минути с човек повече, тъй като капитанът на домакините Елиаш да Силва бе изгонен в последните секунди на първото полувреме.

Левски със сигурност ще финишира на второ място календарната година, тъй като с актив от 40 точки няма как да бъде изместен от тази позиция.

Игралите изцяло в жълто днес футболисти на 26-кратните шампиони заслужено спечелиха, но не впечатлиха с играта си. Тимът от стадион "Георги Аспарухов" имаше инициативата, а Иван Караджов на три пъти спаси вратата си в последните минути преди почивката. През второто полувреме домакините съвсем нормално се прибраха, а Левски се опитваше, но трудно създаваше положения. Все пак "сините" стигнаха до търсената победа в последното си гостуване за 2016 година.

Верея - Левски Изненадата в състава на "сините" бе влизането в игра от първата минута на Хеан Деса. Най-скъпо платеният футболист на столичани излезе за първи път титуляр от пристигането си на "Герена". Елин Топузаков бе оставил извън титулярите Божидар Краев и Франсис Нар, който пък остана на пейката за първи път. На тяхно място започнаха техничните Антонио Аниете и Деса, които бяха резерви срещу Славия. Димитър Пиргов пък се завърна след наказание.

Историческият първи двубой на "Трейс Арена" между тези два тима започна с едноминутно мълчание. Причината затова бе трагедията в село Хитрино, която отне пет човешки живота тази сутрин.

Още в 4-ата минута Момчил Цветанов бе спрян от доста тънка засада, но въпреки това Боян Йоргачевич спаси. Последваха две добри изяви на Деса, който демонстрира техника и класа, а след това Пиргов стреля в аут с глава. Последните минути на първата част Иван Караджов спаси вратата си на няколко пъти.
Верея - Левски Първо Бабатунде Адениджи бе изведен от Роман Прохазка отлично, но нигерийският нападател направи по-трудното и стреля в тялото на стража. Това стана в 41-ата минута. Малко след това юношата на ЦСКА изби изстрел на Мехди Бурабия от 20 метра, а след това отново се намеси след силен удар на Бабатунде при добавката.

Буквално в последната минута на първото полувреме капитанът на домакините Елиаш да Силва получи втори жълт картон, след като удари в лицето без топка Прохазка и остави домакините с човек по-малко.

Верея - Левски Илия Мунин влезе на мястото на Владимир Зафиров на почивката. Гостите имаха инициативата, но липсваха чисти положения пред Караджов. Така се стигна до 68-ата минута, когато Роман Прохазка центрира отдясно, Аниете бе оставен непокрит и с хубав плонж прати топката в мрежата на Караджов, който също увисна при центрирането.

Интересното е, че Аниете трябваше да излезе в същия момент, но имаше късмет да вкара своя четвърти гол за този сезон и общо 21-и за Левски. Интересното е, че той се разписа и в първата среща при победата с 4:0

Верея - Левски Илиян Мицански и Франсис Нар влязоха в игра, като последният ядоса за 15 минути на няколко пъти Топузаков. При грешно подаване на Бурабия, Нар не бе концентриран, като последва опасен удар на Здравко Илиев, който мина встрани от гредата.

Верея - Левски Прохазка пропусна едно положение, Нар искаше дузпа, а гостите, като цяло държаха топката и не допуснаха положения пред Йоргачевич. Веско Минев и Васил Калоянов се сдърпаха накрая, като бяха санкционирани.

Второто поредно поражение за новаците ги остави на седмо място с 22 точки, които завършват година в Ловеч срещу Монтана. Левски пък ще търси трета поредна победа срещу Нефтохимик в последното си домакинство, за да остане възможно най-близко до Лудогорец.