Байерн спря перфектната серия на Атлетико в ШЛ (видео)

Байерн Мюнхен спря перфектната серия от 5 поредни победи на Атлетико Мадрид в Шампионската лига. Тази вечер германският шампион се наложи с 1:0  над “дюшекчиите” на своя “Алианц Арена” и нанесе първото поражение на своя съперник в група “D”. Единственият гол в срещата бе дело на Роберт Левандовски в 29-ата минута. Резултатът от този мач обаче не промени нищо в класрането в групата, като мадридчани завършват на първото място, а баварците са втори и също продължават напред в турнира.

Срещата започна с две добри възможности за Атлетико Мадрид за откриване на резултата. В 9-ата минута Яник Ферейра Караско бе изведен на скорост в наказателното поле, но Мануел Нойер блокира удара му. След това в 16-ата минута отново Караско получи чудесно центриране отляво и засече топката по посока на вратата, но отново стражът на домакините бе на мястото си.

Байерн обаче бързо взе нещата в свои ръце и в 19-ата минута Даглъс Коща опита удар отблизо, но от труден ъгъл и Ян Облак бе заел добра позиция, за да спаси. В 29-ата минута обаче домакините получиха нарушение в своя полза пред наказателното поле на съперника, а Роберт Левандовски с прекрасно изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря за 1:0.

В 55-ата минута минута Дъглас Коща стреля от дистанция, ударът му бе блокиран от защитник, но топката се върна в бразилеца, който опита втори изстрел и Облак трябваше да се намесва решително.

В 59-ата минута поредна атака на Байерн завърши с удар на Хуан Бернат, който бе в ръцете на вратаря. По-малко от минута след това пък Ариен Робен претендира за дузпа за задържане в наказателното поле, но такава не бе отсъдена.

Домакините продължиха да бъдат по-активни и в 73-ата минута Левандовски пропусна добра възможност, а в 77-ата изстрел на Тиаго Алкантара мина покрай вратата.

В крайна сметка Байерн заслужено се поздрави в успеха в този мач и завършва на второ място в групата с 12 точки. Атлетико пък остава първи с 15 спечелени точки.

Байерн М - Атлетико М 1:0
1:0 Левандовски (29)